hit counter script
ما و این تعطیلات...!

تا وقتی بچه بودم، شب های قدر با مادر و مادربزرگ می نشستیم دعای جوشن کبیر می خوندیم. من هم چون همیشه قرآنم توی مدرسه 20 بود، نصف دعا رو می خوندم! اما حالا بعد از گذشت سال ها از اون روزها، شاید دیگه وقتی برای این کارها نمونده و اینقدر موضوعات عقب افتاده توی فکرمون هستم که حتی فرصت فکر کردن به این چیزها رو نداریم. البته بعضی از این تعطیلات اصلا به هیچ کاری نمی آن. فقط باید بشینی توی خونه. تلویزیون هم که تعطیل. اگه بخوای اینترنت هم وصل شی که سرعتش کلافه می کنه. اما چند سالیه که با اومدن دی وی دی و فیلم های روز این مشکل هم حل شده و دیگه حوصله کسی سر نمی ره!

ما هم توی این تعطیلات فرصت کردیم یک سری به آرشیو بزنیم و چند تا فیلم که خیلی وقت بود ندیده بودیم ببینیم. از ترسناک مثل Hostel 2 گرفته تا Deuce Bigallow، Letters From Iwojima، Forgotten و Ever After . خلاصه تمام وقتمون به فیلم گذشت. اما یکی از این فیلم ها که به نظر من ارزش بیشتری داشت، Beyond The Borders بود.

این فیلم با بازی Angelina Jolie که معرف همه است و Clive Owen که توی این فیلم در حد و اندازه های خوبی ظاهر شده بود، است و موضوع کلی در مورد افرادی هست که در سازمان ملل و برای حمایت از حقوق بشر به انسان های بی سرپرست کمک می کنند.

شاید نمایش صحنه های واقعی از وضعیت مردم اتیوپی و مرز تایلند که در گرسنگی به سر می برن، از نکات قشنگ این فیلم باشه. مخصوصا در نمایی که یک بچه سیاهپوست در وسط بیابون نشسته و یک لاشخور در چند قدمی اون آماده خوردنشه! مادرش هم اونطرف تر، با از دست دادن نصف شکمش ( که خورده شده) در حال مردنه. در عین حال در صحنه دیگری از فیلم که در تایلند هست، شورشی ها، یک نارنجک به دست یک بچه می دن!

نمی خوام از نکات فنی فیلم صحبت کنم چون جاش اینجا نیست. اما فکر می کنم اگه فرصت کردین یک نگاه به این فیلم بندازین. مطمئنم که عین 2 ساعت پای فیلم می شینین و تا آخرش دنبال می کنین. البته بگم که صحنه های آخر که در چچن فیلم برداری شده، با نشان "لا اله الالله محمد رسول الله" بر روی سر و چهره خشنی که از شورشی های چچن نشون می دن، خیلی به واقعیت نزدیکه و تا آخرش نمی فهمین که چه اتفاقی می افته! هر چند که من به این جور پایان های فیلم بیشتر اعتقاد دارم. چون از پایان هایی قشنگ که آخرش همه به هم می رسن خسته شدم.

 

حالا هی بشینیم بگیم چرا اینقدر تعطیلی داریم!