hit counter script
استاد محبوب من!

اسم دکتر علی اکبر جلالی به گوشتون خورده؟ معلومه که خورده....

همه ایشون رو  با اون لپ تاپ معروفش می شناسن که در برنامه به خانه بر می گردیم شرکت می کرد و در مورد شهر الکترونیک صحبت میکرد.... یکی از روزهای به یاد ماندنی دوران دانشگاه من (و البته حسام) روزهایی بود که برای افتتاح اولین ساختمان خورشیدی در ایران، دکتر جلالی ما رو به عنوان فیلمبردار مراسم انتخاب کرد... ما هم دوربین به دوش راه افتاده بودیم توی محوطه و از همه فیلمبرداری می کردیم... البته بگم که سه تا همکار دیگه هم داشتیم... یادش بخیر...

 

دکتر جلالی به نظر من نمونه یکی از استادهای واقعیه. در برخورد اول شاید خیلی با سواد به نظر نرسه، اون هم با لهجه با مزه اش. اما وقتی چند بار باهش صحبت می کنید تازه متوجه میشید که چقدر باسواده. تحصیل کرده آمریکاست و بیشتر از 60 کشور دنیا رو گشته و تقریبا با تمام فرهنگ ها آشنایی داره. شاید یکی از قشنگترین چیزهایی که ازش یادمه اینه که برای اینکه کاری که داشتیم انجام میدادیم لنگ نمونه، ویدیو پروژکتور شخصی خودش رو از خونه آورد دانشگاه!! کاری که هیچ کس توی این دور و زمونه بی منت انجام نمیده. بر خلاف خیلی از استادهای دیگه که فقط اسم استادی رو با خودشون حمل می کنن و بواسطه پاره کردن یک عکس مدرک دکترای افتخاری گرفتن! لینک یکی از مصاحبه های ایشون اینجاست. حتما بخونید.

یکی از علایق این شخص تبدیل همه چیز به نوع الکترونیکیشه. مثل شهر الکترونیک، روستای الکترونیک، دولت الکترونیک و .... جدیدا با خبر شدم که در همین زمینه نظریه ای هم با عنوان موج چهارم Fourth Wave مطرح کرده که هم اکنون در سطح بین المللی روش کار می شه.

در همین راستا یک سایت اینترنتی با نام www.SecondLife.com وجود داره که می تونید یک دنیای کاملا جدید و الکترونیکی رو در اون تجربه کنید. در این زندگی دوم، شما دارای یک هویت جدید هستید و تمام کارهایی که در زندگی معمولی انجام میدید، مثل خوردن، خوابیدن، خرید کردن، کار، تجارت و ....در اون جا در دسترسه. حتی جدیدا BBC و EBay هم به این سایت پیوستن. خلاصه اگه بخواهید از زندگی جدید لذت ببرید باید روزی بیشتر از 8 ساعت وقت صرف کنید. مطمئن باشید که اگه یکبار به این زندگی قدم بذارید، دیگه دلتون نمی خواد برگردین...!

نظر شما چیه؟‌فکر نمی کنید با فراهم شدن یک چنین امکاناتی که در اون یک نفر می تونه دو تا زندگی رو با هم تجربه کنه، فرصت های زیادی هم برای اشاعه فرهنگ ها فراهم می شه؟ یک زمانی اگه کسی می خواست بفهمه مثلا در فلان کشور مردم غذا چی می خورن باید می رفت کتابخونه تا شاید یک چیزی پیدا کنه. اما الان؟؟؟؟ کافیه اینترنت روی موبایلتون فعال باشه تا در کمترین زمان حتی توی تاکسی بتونین جواب سؤالاتتون رو بگیرید!

 

حالا خودمونیم، سهم ما از این همه پیشرفت تکنولو‍‍ژی چیه؟؟ (حتما توی یادداشت های بعدی خودم در این مورد بیشتر می نویسم)